Bicskei Barátság Horgászegyesület-Bicske |
|
horgászat Bicske, napijegy, versenyek, éjszakai horgászat (csak munkaszüneti napot megelőző éjszaka), sátorozás, ponty, amur, csuka, süllő, kárász, keszegfélék, Bicske, Bicskei Barátság Horgászegyesület-Bicske, Horgászegyesület Bicske
Bicske központjából a Prohászka Ottokár utcán kell haladnunk a vasúti hídig. A hídon átkellve jobbra kell fordulni az Akácfa utcán. Az Akácfa utcán végig haladva, a Villamos művek előtt balra lekanyarodva, jutunk a kb. 7ha területű festői szépségű tóhoz.
Halállomány:
A tóban szép számmal találhatók kapitális méretű pontyok, amurok, harcsák. Szép csuka, süllő, és megfelelő fehérhal állomány biztosítja a tóban található halak egyensúlyát. Éves telepítési átlag kb. 100 mázsa.
Pár évvel ezelőtt a törpeharcsa visszaszorítása érdekében fekete sügér került a tóba, a fajt különleges védelem illeti meg, fogása esetén haladéktalanul vissza kell engedni.
A 60-as évek végén a Csákvári Állami Gazdaság befejezte a halászati tevékenységet a Bodméri tóban. Ekkor a gazdaságnál vezető beosztásban dolgozó Nyigri Gyula, a Bicskei rendőrkapitányság parancsnoka Lénárt Ferenc és még néhány horgászatot szerető ember elkezdték szervezni az egyesületet, mely 1967-ben megalakul.
Az első vezetőség tagjai voltak többek között: Nyigri Gyula, Lénárt Ferenc, Borbély József, Komáromi Kálmán, Molnár Ferenc
A taglétszám a kezdetekkor 37 fő volt. A tagdíjra 200 forintot kellett fizetni, de hetente csak 3 napot lehetett horgászni. Ezután az egyesület dinamikus fejlődésnek indult. A gazdaság a közelben levő Felcsúti tavon is abba hagyta a halgazdálkodást és kacsanevelést, majd a ma megszokottól eltérően ingyen az egyesület rendelkezésére bocsátotta a tavat.
Így már két tavon folyhatott a sporthorgászat. A gondtalan pihenést, nyugodt szórakozást, sportolást semmi nem zavarta egészen a 90-es évek közepéig. Ekkor az idillé kép semmivé foszlott, 1996-ban a Bodméri, majd 1998-ban a Felcsúti tavat is elveszítette az egyesület. Az akkori vezetés ugyan megpróbálta szervezni a Felcsúti tó megvásárlását, de kis emberek kis pénze és munkája kevésnek bizonyult a privatizációval szemben- Tehetetlenül néztük, ahogyan kirabolják és tönkre teszik az általunk úgy vigyázott és szeretett tavat.( A tó azóta sincs hasznosítva.)
Ekkor már néhány éve volt esély arra, hogy ne maradjon tó nélkül a már 200 főre bővült egyesület.
1993-ban a Magyar Hitelbank Rt. használati engedélyt adott egyesületünknek a Bicskei "Erőmű" tó használatára, melyet a későbbi tulajdonos 2004-ben 1 forintért bérbe is ad számunkra. Ez ugyan jó hír, de mivel hosszabb távú szerződét nem kötöttek velünk, várható volt, hogy a befektetett munka gyümölcsét ismét más élvezheti, vagy teheti tönkre.
2006 decemberében a szerződést felmondják, mivel a területet hasznosítani szeretnék. Így újra tó nélkül maradt a társaság. / Ez a tó sem került hasznosításra azóta sem./
Az akkor már nagy mennyiségben a tóba telepített hal egy részét lehalászta az egyesület, így legalább nem akkora volt az anyagi kár. A szerencse mellénk ált, hisz 2007 februárjában a TEHAG kft. pályázatán sikerült bérleti jogot szerezni a Bicskei I. tóra.
E mellett az"Erőmű" tó új tulajdonosa is engedélyt adott a tó ideiglenes használatára.
Jelenleg a Bicskei I.tavon horgászunk, mely 26,4 ha területével és kb. 1,2 ha nádasával igen jó körülményeket ad a benne régóta élő és újonnan betelepített halállománynak. Évi telepítési átlagunk közel 100 mázsa, mely főként ponty, amur, dévérkeszeg, csuka telepítéséből adódik össze.
|
| |